معاون توسعه مدیریت و منابع #دانشگاه_آزاد_اسلامی :

جزئیات اعطای تسهیلات بانک قرض‌الحسنه رسالت و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به دانشجویان را ابلاغ کرد.

نحوه درخواست تسهیلات دانشجویی

تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی از طریق ثبت‌نام در سامانه sajed.iau.ir توسط دانشجویان و پس از طی تشریفات اداری و قانونی به حساب شهریه دانشجویان منظور می‌شود.

دانشجویان می‌توانند تمام روند اجرایی را تا دریافت تسهیلات از طریق سامانه مذکور پیگیری و مشاهده کنند.

تاریخ ثبت نام :

 ۱۱ اسفند ۹۷ لغایت ۲۲ اسفند ۹۷

 

تفاهم نامه هایی بین دانشگاه آزاد اسلامی و بانک های «قرض الحسنه مهر ایران» و «رسالت» با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر عبدالرسول پورعباس معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه با بانک قرض الحسنه «مهر ایران»، گفت: تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و بانک قرض الحسنه مهر ایران در 31 استان کشور قابل اجراست که براساس آن تمامی دانشجویان در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند از وام با کارمزد 3 درصد استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: به زودی کارت هوشمند که تمامی تراکنش های مالی دانشجو و دانشگاه را مدیریت می کند، تولید می شود.

دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز در این جلسه اظهار داشت: امیدوارم امضای تفاهم نامه با دانشگاه آزاد اسلامی خیر و برکت برای دانشجویان و جامعه هدف داشته باشد.

براساس این تفاهم نامه که با هدف کمک به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای تأمین بخشی از هزینه های تحصیل به امضا رسید، هر یک از دانشجویان می توانند تا سقف 200 میلیون ریال از تسهیلات قرض الحسنه استفاده کنند.

تفاوت تسهیلات ارائه شده بانک قرض الحسنه مهر ایران با سایر بانک ها بر مبنای عقد قرض الحسنه با کارمزد 3 درصد و دوره بازپرداخت 24، 36 و 48 ماهه است.

این تفاهم نامه به امضای دکتر عبدالرسول پورعباس معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران رسید.

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و بانک قرض الحسنه رسالت

همچنین دکتر پورعباس در مراسم امضای تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی و بانک قرض الحسنه رسالت با بیان اینکه این بانک یکی از بانک هایی است که در راستای ارائه تسهیلات دانشجویی با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری خود را آغاز می کند، گفت: براساس تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی و بانک قرض الحسنه رسالت، تسهیلات دانشجویی تا سقف 30 میلیون تومان با نرخ کارمزد 2 درصد و بازپرداخت 10 تا 40 ماهه به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ارائه خواهد شد.

محمدحسین حسین‌زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت نیز با بیان اینکه این بانک به دنبال ارائه خدمات بانکی شرعی، آسان و ارزان است، گفت: رسالت بانک قرض الحسنه «رسالت» صرفاً فعالیت بانکی نیست، بلکه ما به دنبال ایجاد شبکه توسعه اجتماعی هستیم که گسترش فرهنگ همیاری اجتماعی، سنت الهی قرض الحسنه و کارآفرینی از جمله اهداف ماست.

وی با بیان اینکه بانک قرض الحسنه رسالت با گسترش فعالیت های الکترونیکی خود تلاش دارد بهترین و راحت ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کند، گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای دریافت وام دانشجویی هیچگونه نیازی به مراجعه حضوری ندارند و صرفاً یک بار برای احراز هویت باید به شعبه مراجعه کنند که برای آن برنامه ریزی کرده ایم تا با همکاری روسای واحدها، یک همیار قرض الحسنه انتخاب کنیم تا نیازی برای مراجعه حضوری دانشجویان نباشد.

حسین زاده تاکید کرد: دانشجویان می توانند با مراجعه به سامانه مرآت و ثبت نام و معرفی بهبوددهنده اعتباری، نسبت به ثبت درخواست تسهیلات دانشجویی اقدام کنند.