مارا مدافعان حرم آفریده اند

مراسم یادبود شهید مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیه "حسین معز غلامی "  با عنوان دوست آسمانی من ،روز دوشنبه 28 آبان سال جاری از ساعت 9 صبح  تا اذان ظهر به همراه خانواده معظم ایشان  و به همت دفتر فرهنگ و بسیج آموزشکده در محل آمفی تئاتر سما تهرانسر برگزار گردید.

در این مراسم که رئیس سازمان سما دکتر منظری توکلی و معاون آموزشی سازمان سما وهمچنین پدر شهید حسین معز غلامی حضور داشتند ابتدا تلاوت قرآن توسط دانشجو آقای میلاد نظری انجام شد. سپس اولین سخنران جلسه ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر رحمت توسط ریاست آموزشکده مهندس وفاپور صورت گرفت.

بعد از ایشان از جناب آقای منظری توکلی ریاست محترم سازمان دعوت به جایگاه گردید

و ایشان نیز ضمن خوش آمدگوئی به خانواده شهید مدافع حرم و حضار در خصوص هدف اصلی از برگزاری یادواره شهید حسین معز غلامی سرلوحه قرار دادن رفتار و گفتار و سبک و سلوک ایشان نام برد و با اشاره به عبارت إنّ الحسین مصباح الهدى و سفینة النجاة الگوی شهیدان را سالار شهیدان امام حسین ع عنوان داشت و در ادامه ضمن اشاره به دو   آیه ۱۶۰ سوره مبارکه آل عمران  وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ‌اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ، هرگز کسانى را که در راه خدا کشته شده‌‏اند مرده مپندار بلکه زنده‌‏اند که نزد پروردگارشان روزى داده می‏‌شوند.

 و سوره بقره، آیه 154:

و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل‌الله اموت بل احیاء ولکن لا تشعرون

کسی را که در راه خدا کشته شد، مرده نپندارید، بلکه او زنده جاوید است، ولیکن شما این حقیقت را نخواهید یافت

به تشریح آیات فوق  پرداخت.

در ادامه مراسم از خواننده حماسی کشور جناب آقای رضا احمدی با سروده "تیتر اول "در وصف مادر شهید و سروده "راوی " در مدح سردار سلیمانی دعوت شد به جایگاه.و پس از ایشان از روایت گری سردار علی عباسپور از جانبازان غیور 8 سال دفاع مقدس و فرمانده گردان های لشکر 27 حضرت رسول (س) دعوت به جایگاه شد که ایشان ضمن مظلوم خواندن شهدای حرم  در ادامه حول محور جمله معروف حضرت زینب سلام الله علیه که فرمودند در مجلس یزید "من چیزی جز زیبایی در کربلا ندیدم" پرداختند.

و در ادامه و مهمترین بخش مراسم از پدر شهید حسین معز غلامی دعوت به عمل آمد و ایشان ضمن قرائت دعای امام زمان عج از محل و نحوه  شهادت فرزند عزیزش که متولد 6 فروردین 1373 بودند ایراد سخن فرمودند "حسین معز غلامی" از پاسداران ایرانی مدافع حرم در نبرد با تروریست های تکفیری در استان حماه سوریه به فیض شهادت نائل آمد.که از امر به معروف و نهی از منکر ایشان تا نماز اول وقت و عشق به مداحی در وصف امامان معصوم به ویژه امام حسین ع و همچنین علاقه ایشان به حفظ و تلاوت قرآن توسط تشویق پدر و خانواده صورت گرفت.

 

ضمنا ریاست محترم سازمان در بدو ورود به آموزشکده از نمایشگاه"با شهدا تا شهدا" با سه غرفه محرم و دفاع مقدس و مهدویت بازدید نمودند.

اللهم الرزقنا شفاعه الحسین یوم الورود و ثبت لی قدم صدق عندک مع الحسین و اصحاب الحسین (ع)

درود خدا بر روح بسیجی شهید حسین معز غلامی